November 3, 2020
Design Lab czyli droga od projektu do produktu.

Gdzie staje się magia! 

Droga od powstania projektu do finalnego efektu potrafi być długa i skomplikowana. U nas dzieje się tak rzadko, bo od lat doskonalimy ten proces, chociaż jak wszędzie zdarzają się małe wpadki. Oczywiście, chcąc utrzymać swoją pozycję na rynku, musimy podążać za duchem zmiany i innowacji. Poniżej, dość uproszczona droga powstawania naszych produktów. Robimy to 'po swojemu'.

Projekt

Pomysły na kojne wzory rodzą się najczęściej w biurze projektowym. Mogą to być inspiracje czerpane z dostępnych materiałów, ale również z natury, obecnych trendów, czy potrzeb naszych klientów. Bardzo często zdarza się, że projekt jest zbiórką opinii otrzymanych właśnie od Was, bo oczywiście robimy wszystko co możliwe, żeby zaspokoić wasze potrzeby. Naszych produktów nie tworzymy sezonowo, co daje naszym projektantom ogromną swobodę w tym kreatywnym procesie 'tworzenia', ale również zdarza się, że narzuca pewien tryb pracy, do którego trzeba przywyknąć. Skupiamy się na bieliźnianej kobiecej garderobie, ale również tworzymy bieliznę dla mężczyzn i dzieci.

Zatwierdzenie projektu

Gotowy projekt nie oznacza, że to już jego końcowa wersja. Najpierw musi on zostać zatwierdzony, a to z kolei zależy od zaangażowania ilości procesów produkcyjnych, dostępności materiałów i dodatków, a także aktualnej sytuacji w naszych magazynach. Zanim wprowadzimy kolejną nowość, musimy upewnić się, że zapotrzebowanie na artykuły już obecne w sprzedaży, zostało w dużym stopniu zaspokojone. Wiele naszych nowy projektów czeka na odpowiedni czas, w kolejce do produkcji. Naturalnie na tym etapie możemy też mówić o poprawkach, wprowadzaniu dodatkowych kolorów czy dodatkowych wzorów do danej kolekcji, i testowaniu. Nasze wzory bardzo często dostępne są do nabycia w czasie specjalnych wyprzedaży.Proces produkcyjny

Teraz czas na zapoznanie się z nowym wzorem przez kierownictwo producji. Dany produkt zostaje najpierw skrojony, po czym przekazany na halę produkcyjną gdzie czeka na swoją kolej do szycia. W powstanie produktu zaangażowana jest grupa podmiotów, gdyż każdy element często wymaga użycia innych maszyn lub umiejętności szycia. Po uszyciu, kolejnymi etapami będą kontrola jakości, odpowiednie przygotowanie produktu, pakowanie i wprowadzenie do systemu i stanów magazynowch. Tutaj może też nastąpić mały zwrot akcji, gdyż zdarza się, że projekt nieznacznie zmienia się w czasie produkcji.

Z magazynu na półki sklepowe.

Kolejną grupą osób zaangażowanych w dostarczenie wyrobu do naszych klientów są osoby pracujące w naszych magazynach, i biurze sprzedaży. To oni opowiadają za przygotowywanie zamówień, aktualne stany magazynowe, czy przygotowanie produktów do sesji zdjęciowych. Tutaj też musimy wspomnieć o naszych przedstawicielach handlowych, którzy dbają o zamówienia poszczególnych klientów. Z pomocą w dostarczeniu wyrobów służą nasi partnerzy logistyczni.
Ciężko stwierdzić ile czasu minęło od powstania początkowego projektu do pojawienia się produktu na półkach sklepowych czy w hurtowniach. Jedno jest pewne, proces powstawania naszych wyrobów jest zależny od wielu czynników, a my staramy się trafić w różne gusta, i tworzyć bieliznę dla każdego.
Czego możemy spodziewać się po De Lafense w 2021.

Na zbliżającą się wiosnę chcielibyśmy zaproponować kilka nowych gatunków materiałowych, zwiewne i wzorzyste piżamki, szlafroki i koszule nocne, ale też bazowe bawełniane komplety, z kobiecymi detalami. Zaproponujemy także kilka nowych wzorów dresów i odzieży domowej, a więc będzie modnie i wygodnie. Nasze aktualne propozycje możecie śledzić na naszych mediach społecznościowych oraz na naszej stronie internetowej.


Nie tworzymy naszych produktów sezonowo, dlatego artykuły z naszych kolekcji dostępne są przez cały rok, wedle potrzeb i upodobań naszych klientów. [...] staramy się trafić w różne gusta, i tworzyć bieliznę dla każdego.

Ostatnie posty
16/11/2023
Kapsułowa szafa bieliźniana i kilka słów o naszej wizycie w salonie bielizny Eden.

Jest Piątek, koniec tygodnia, razem z Wiktorią wchodzimy do salonu bielizny Eden, gdzie z ogromnym uśmiechem wita nas Pani Patrycja, właścicielka sklepu, który jest właściwie rodzinną tradycją. Na ten uśmiech i tą życzliwość możecie liczyć zawsze. Pani Patrycja, to ekspertka doboru bielizny, ale także ekspertka naszej marki. De Lafense towarzyszy jej od wielu wielu lat. O naszej rozmowie, o tym jakie produkty możecie znaleźć w salonie oraz o bieliźnianej ponadczasowości przeczytać możecie w tym blogu.

02/08/22
Feature! De Lafense w Krakowie.

Kraków to miasto na mapie każdego turysty. Oprócz przepięknych zabytków i bogatej historii zaprasza także na zakupy. Kręte uliczki kryją w sobie wiele ciekawych butików które wbudowują się w architekturę miasta, a galerie przyciągają dodatkowymi atrakcjami. My, tym razem, na naszym bieliźnianym szlaku obraliśmy sobie dwa bardzo różne punkty. Jeden z nich to braMoni na Rynku Kleparskim, a drugi to Eleganza w historycznym Centrum Handlowym Jubilat. Co łączy te dwa miejsca i dlaczego właśnie je wybraliśmy, dowiecie się w artykule. Zapraszamy do lektury.

03/08/21
Satyna w wydaniu street by Camess Store.

Czy zdarzyło Wam się wyjść do osiedlowego sklepu w szlafroku, albo prowadzić auto w piżamie? We współpracy z cudownymi dziewczynami z Camess Store, chcemy pokazać, że bielizna nocna może być również wystylizowana na daily look, casualowy outfit czy wyjściową kieckę. Ta inicjatywa powstała by łamać standardy i celebrować kobiety, bo przecież jesteśmy boskie. Kontynuacją collab z Camess Girls będzie event "Kobiety dla Kobiet" organizowany przez nas 08.08.21 w studiu Insta Dom w Warszawie. W programie ubraniowe i kosmetyczne porady, dobra bielizna, a dla odważnych make-up i sesja zdjęciowa. Zapraszamy.